Kolay Kurabiye Tarifi

Bu makalede, sizlere oldukça kolay ve pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz, lezzetli bir kurabiye tarifi sunuyoruz. Kahve sohbetleri ya da çay saatleri için muhteşem bir alternatif olan bu kurabiyeleri hazırlaması oldukça basit ve çabuk. Malzemeleri kolayca elde edebilirsiniz, tarifimizi takip etmeniz ise yeterli olacaktır.

  • 10 adet tarçın
  • 1/2 su bardağı tereyağı
  • 1/2 su bardağı şeker
  • 2 su bardağı un

İlk olarak, tereyağı ve şekeri bir karıştırma kabına koyup iyice çırpıyoruz. Daha sonra tarçın ve unu da ekleyerek karıştırmaya devam ediyoruz. Kuru malzemeleri yavaşça ekleyerek hamur elde ediyoruz. Hamuru, 30 dakika boyunca buzdolabında dinlendiriyoruz.

Fırını, 180 derecede, önceden ısıtıyoruz. Yumurta büyüklüğünde parçalar kopararak bunları, yağlı kağıt serilmiş tepsi üzerine yerleştiriyoruz. Kurabiyeleri yaklaşık 12-15 dakika boyunca pişiriyoruz. Lezzetli kurabiyelerimiz hazır!

Malzemeler

Bu lezzetli kurabiyeyi yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler oldukça sade. 10 adet tarçın, 1/2 su bardağı tereyağı, 1/2 su bardağı şeker ve 2 su bardağı un. Tüm malzemeleri kolayca temin edebilirsiniz.

Hazırlık Aşamaları

Kolay kurabiye tarifi için öncelikle tereyağı ve şekeri bir karıştırma kabına koyup çırpın. Un ve tarçını da unutmayın. Daha sonra kuru malzemeleri yavaşça ekleyerek hamur oluşturun. Hazırladığınız hamuru buzdolabında yaklaşık olarak 30 dakika boyunca dinlendirin. Fırını 180 derecede önceden ısıtın. Dinlenen hamurdan küçük toplar yaparak yağlı kağıt serilmiş tepsiye yerleştirin ve pişirme işlemini gerçekleştirmeye hazır hale getirin. Hamur toplarının fırında pişme süresi 12-15 dakika arasında olmalıdır. Tarifte belirtilen miktarda malzeme ile yaptığınız kolay kurabiyeler, çay saatlerinizin veya kahve keyiflerinizin vazgeçilmezi olacak. Kolay ve pratik hazırlama aşamaları ile her zaman her yerde yapabilirsiniz. Afiyet olsun!

Yorum yapın