Tek Kişilik Pankek Tarifi

Sevdiklerinize tek kişilik pratik bir tarif sunmak isterseniz, pankek tam da aradığınız şey. Bu makalede, tek kişilik pankek tarifinin malzemeleri ve yapılışı hakkında detaylı bilgiler sunulacak. Bu lezzetli tarif için ihtiyacınız olan malzemeler un, şeker, kabartma tozu, tuz, süt, yumurta, tereyağı ve vanilya özüdür. Kuru malzemeleri sıvı malzemelerle karıştırarak hazırlayabileceğiniz pratik bir tariftir. Yapımı oldukça basit olan tek kişilik pankekleri yanında meyve veya bal eşliğinde tüketebilirsiniz. Hazırlanışının ayrıntılı adımları yukarıdadır. Şimdiden afiyet olsun!

Malzemeler

Bu tek kişilik pankek tarifi için ihtiyacınız olan malzemeler; 1/3 su bardağı un, 1 yemek kaşığı şeker, 1/2 çay kaşığı kabartma tozu, 1/8 çay kaşığı tuz, 1/4 su bardağı süt, 1 adet yumurta, 1/2 yemek kaşığı eritilmiş tereyağı ve 1/4 çay kaşığı vanilya özüdür. Malzemeleri hazırlarken un, şeker, kabartma tozu ve tuzu bir kapta karıştırmalısınız. Başka bir kapta ise süt, yumurta, eritilmiş tereyağı ve vanilya özünü birleştirin. Daha sonra kuru malzemeleri sıvı malzemelere karıştırın. Hazırladığınız karışım bir kepçe yardımıyla tavaya ekleyin ve her iki tarafını da kızartın. İşte tek kişilik pankekleriniz hazır!

Yapılışı

Pankek tarifimiz oldukça basit. İlk olarak, bir kapta un, şeker, kabartma tozu ve tuzu karıştırın. Diğer bir kapta ise süt, yumurta, eritilmiş tereyağı ve vanilya özünü birleştirin. Kuru malzemeleri sıvı malzemelere yavaşça ekleyerek karıştırın.

Tava yağlanana kadar ısıtın ve hazırladığınız karışımdan bir kepçe alın. Her iki tarafı da kızartın. Bu kadar! Üzerine tereyağı ve şeker dökerek servis yapabilirsiniz. Bu tarifle tek kişilik pankek hazırlamak artık çok kolay. Tarifi uygun oranlarda ayarlayarak dilediğiniz kadar pankek yapabilirsiniz. Afiyet olsun!

Yorum yapın