Magnolia Tarifi Kremasız

Magnolia tatlılarının kremasıyla hazırlanan lezzetli tatlılarınızın alternatifi olarak, kremalı olmayan bir magnolia tarifi sunuyoruz. Hem kolay hem de pratik olan bu tarifle magnolia tatlısı sevenleri mutlu edeceğiz.

Malzemeler

Magnolia tatlısı sevenler için kremasız bir alternatif hazırlamak isteyenler için malzemeler oldukça basit. Bisküvileri rondodan geçirdikten sonra süt, toz şeker, nişasta, vanilya ve kakao gibi malzemelerle karıştırarak hazırlayacağınız Magnolia tatlısı için ayrıca margarin, çikolata ve süt kreması da gerekiyor. Bu malzemelerin yanında farklı lezzetler denemek isterseniz, Magnolia tatlısını farklı soslar eşliğinde de yapabilirsiniz. İşte Magnolia tatlısı için gerekli olan malzemeler listesi:

 • Bisküvi
 • Süt
 • Toz Şeker
 • Nişasta
 • Vanilya
 • Kakao
 • Margarin
 • Çikolata
 • Süt Kreması

Tarif

Magnolia tatlısı sevenler için harika bir alternatif olan kremasız Magnolia tarifi! Bu tarifte, öncelikle bisküviler rondodan geçiriliyor. Ardından, bir tencerede süt, toz şeker, nişasta, vanilya ve kakao karıştırılıp pişiriliyor. Sonrasında, rondodan geçirilmiş bisküviler karışıma eklenip iyice karıştırılıyor. Yağlanmış borcama karışım dökülüp üzeri düzleniyor. Tatlı, eritilmiş çikolata ve süt kreması karışımıyla tatlandırılıyor. Hazırlanan tatlı 2-3 saat boyunca buzdolabında dinlendiriliyor.

2. Bir tencereye süt, toz şeker, nişasta, vanilya, kakao ilave edilerek karıştırılır ve ocakta karıştırarak pişirilir.

2. Bir tencereye, hazırlanacak magnolia tatlısının lezzetli sosunu için süt, toz şeker, nişasta, vanilya ve kakao ilave edilir. Tüm malzemeler birbirine karışana kadar iyice karıştırılır. Ardından ocağa alınarak karıştırarak pişirilir. Pişme süresi yaklaşık 5-7 dakikadır. Kıvamı istenilen şekle geldiğinde ocaktan alınır. Ilındıktan sonra rondodan geçirilmiş bisküvi ile harmanlanarak, magnolia tatlısının tabanı oluşturulur.

 • Kıvamı istenilen şekle gelene kadar karışım sürekli olarak karıştırılmalıdır.
 • Bisküviler tamamen toz haline gelene kadar rondodan geçirilmelidir.
 • Harmanlama işlemindeki bisküvi miktarı, lezzet ve kıvam açısından önemlidir.

3. Ilındıktan sonra rondodan geçirilmiş bisküvi ilave edilir ve karıştırılır.

İlk olarak magnolia tatlısının klasik kremalı tarifinden farkı, içinde kreması yerine bisküvi kullanmasıdır. Bir tencereye alınan süt, toz şeker, nişasta, vanilya ve kakao, karıştırılarak pişirilir. Ardından ilıdıktan sonra rondodan geçirilmiş bisküviler ilave edilir ve karıştırılır. Buzdolabında dinlendirilirken, çikolata ve süt kreması bain marie usulü eritilir. Tatlının üzerine dökülerek lezzetlendirilir. Bu tarifte, kıvamı nişasta miktarıyla değişebilir, bu yüzden nişasta miktarını arttırarak kendi lezzetinize göre ayarlayabilirsiniz. Çikolata yerine farklı soslar kullanarak da magnolia tatlısınızı zenginleştirebilirsiniz.

4. Yağlanmış bir borcama karışım yerleştirilir ve üzeri düzlenir.

Magnolia tatlısı birçok kişinin favori tatlılarından biridir. Ancak kremasıyla birlikte oldukça kalorili olabilir. Bu yüzden kremalı tariflerden vazgeçemeyenler bile Magnolia tarifini kremasız hazırlayabilirler. Tatlıyı kremasız hazırlamanın en önemli adımlarından biri, karışımın borcamda düzgün bir şekilde yerleştirilmesidir. Yağlanmış bir borcam kullanarak karışımı borcama yerleştirdikten sonra, üzerini düzleme işlemi yapılır. Böylece tatlı hazır hale gelir. Magnolia tatlısı, kolay hazırlanabilir ve lezzetiyle herkesi tatmin edecek bir alternatiftir.

5. Çikolata bain marie usulü eritilir, süt kreması ilave edilir ve karıştırılarak tatlıya dökülür.

5. Çikolata, bain-marie usulü eritilir. Süt kreması eklenerek karıştırılır. Hafifçe karıştırarak çikolata sosunun kıvamı hafifçe daha açılmalıdır. Tatlıyı, hazırlanan çikolata sosu ile kaplayın. Soğuyup dinlenene kadar tatlıyı buzdolabında en az 2-3 saat dinlendirin. Daha sonra dilimleyerek, servis edin. İçerisine fındık veya ceviz, çikolata, sütlü sos gibi malzemeler ekleyerek tatlınızı zenginleştirebilirsiniz. Ayrıca, tatlının üzerini meyve dilimleri veya taze nane yapraklarıyla süsleyebilirsiniz.

6. 2-3 saat buzdolabında dinlendirilir.

Magnolia tatlısı hazırlandıktan sonra, lezzetinin tam ortaya çıkması için 2-3 saat boyunca buzdolabında dinlendirilmesi önerilir. Böylece tatlı, tam kıvamında bir lezzet sunabilir. Ayrıca tatlıyı dekorasyon için farklı malzemelerle zenginleştirebilirsiniz. Örneğin, rendelenmiş hindistan cevizi veya çikolata parçaları kullanarak, tatlıya ilginç dokular ve tatlar ekleyebilirsiniz. Tatlıyı servis ederken üzerini toz kakao veya çikolata sosuyla süsleyebilirsiniz. Bu şekilde, harika bir sunum ve lezzet sunabilirsiniz.

Püf Noktası

Magnolia tatlısı yaparken kıvamı önemli bir faktördür. Nişasta miktarına göre tatlı kıvamı değişebilir. Daha yoğun bir tatlı elde etmek isterseniz nişasta miktarını arttırabilirsiniz. Ayrıca, çikolata yerine farklı soslar kullanarak tatlıyı daha da lezzetlendirebilirsiniz. Örneğin; karamel sosu, frambuaz sosu veya kayısı sosu gibi alternatifler deneyebilirsiniz. Ayrıca, üzerine fındık, badem veya ceviz gibi farklı kuruyemişler de ekleyebilirsiniz. Unutmayın, yaratıcılık sınırsızdır ve Magnolia tatlısını kendinize özgü bir lezzete dönüştürebilirsiniz.

Yorum yapın